ORSALIT<sup>®</sup> dla dorosłych

Nawadnia dorosłych

W celu uzupełnienia wody i cennych elektrolitów.

Skuteczne nawadnianie po treningu.

ORSALIT® dla dorosłych jest doustnym płynem nawadniającym (DPN) o zmniejszonej osmolarności i składzie zgodnym z zaleceniami WHO/UNICEF*. Stosowanie doustnych płynów nawadniających jest zalecane przez WHO/UNICEF w celu uzupełniania płynów i składników mineralnych, głównie podczas biegunki lub wymiotów.

Opis >

ORSALIT® dla dorosłych to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia. ORSALIT® dla dorosłych uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej oraz ogranicza nasilenie biegunki.

  • Skład zgodny z zaleceniami WHO*
  • Orzeźwiający malinowo-cytrynowy smak dla osób dorosłych
  • Praktyczna miarka do przygotowania płynu

*Światowa Organizacja Zdrowia

Przygotowanie

Zawartość jednej saszetki rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Do odmierzenia odpowiedniej ilości wody służy załączona do opakowania miarka. Płynu nie należy dosładzać. ORSALIT® dla dorosłych można podawać przez rurkę. Przed podaniem schłodzić. W przypadku wymiotów płyn podawać często, małymi porcjami (łyżeczką).

Dawkowanie

Ilość, dobowa dawka oraz czas stosowania preparatu ORSALIT® dla dorosłych, które wpływają na wywołanie efektu zdrowotnego, są uzależnione od wieku, masy ciała i fazy nawadniania.

Podane poniżej zasady stosowania preparatu ORSALIT® dla dorosłych uwzględniają aktualne zalecenia WHO/UNICEF, dotyczące nawadniania doustnego.

Wartość energetyczna i odżywcza

Produkt zawiera znikomą ilość tłuszczu, błonnika i białka. Osmolarność roztworu: 245 (mOsm/l).

Zawartość opakowania

10 saszetek po 4,46 g. Masa netto 44,6 g
Pojemnik z tworzywa do odmierzania wody oraz 2 rurki do picia.

*Światowa Organizacja Zdrowia / Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom.

Poznaj produkty ORSALIT®