Jakie substancje hamują biegunkę?

Jakie substancje hamują biegunkę?

Wymarzony urlop planowałaś całą zimę, do lotu pozostało tylko kilka godzin, a ty – zamiast rozkoszować się myślą o czekającym cię wypoczynku – po raz kolejny biegniesz do toalety? Jeśli niewiele brakuje, by zwykła biegunka skutecznie pokrzyżowała twoje plany, zacznij działać od razu. Z pomocą skutecznych preparatów aptecznych uda ci się zatrzymać biegunkę, ale nie zwlekaj z podjęciem stosownych kroków.

Skąd bierze się biegunka?

Dolegliwości trawienne pojawiają się zwykle w najmniej odpowiednim momencie i mogą mieć różne przyczyny. Jeżeli objawy biegunki wystąpiły tuż przed wakacyjnym wyjazdem, mogą być symptomem zatrucia pokarmowego (w okresie letnim to niestety częsty problem, ponieważ wysoka temperatura sprzyja rozwojowi bakterii w pożywieniu) lub… stresu. Mimo iż urlop to z założenia czas relaksu i beztroski, dla wielu Polaków to zaskakująco stresujące doświadczenie, zwłaszcza na samym początku. Czym przejmuje się statystyczny mieszkaniec naszego kraju przed dotarciem na miejsce urlopu? Wbrew pozorom, powodów do zmartwień jest wiele: Czy zdąży na lot lub pociąg? Czy pogoda będzie sprzyjała zwiedzaniu? Czy wyczekiwany wyjazd spełni jego oczekiwania?

Zahamuj biegunkę na dobre!

Ostra biegunka przed urlopem lub w samym jego środku to prawdopodobnie ostatnia rzecz, jakiej życzysz sobie podczas wakacji, ale jak pokazują statystyki, w upalne dni przypadłość ta atakuje naprawdę często. Co zrobić, by zahamować biegunkę szybko i bezpiecznie? Przede wszystkim należy sięgnąć po doustny płyn nawadniający, który uzupełni straty wody i elektrolitów oraz preparat, który skróci czas trwania przykrych dolegliwości.

Preparatem, który działa wielotorowo przy biegunce jest ORSALIT® plus smektyn – który pomaga pozbyć się problemów żołądkowych i przywraca równowagę wodno-elektrolitową organizmu poprzez dostarczenie cennych elektrolitów regulujących szereg procesów zachodzących w ciele człowieka. Preparat ten ma w swoim składzie smektyn dwuoktanościenny, który skraca czas trwania biegunki i działa ochronnie na żołądek oraz jelita.

ORSALIT® plus smektyn można podawać dzieciom po ukończeniu pierwszego roku życia, dlatego warto mieć go zawsze przy sobie na rodzinnych wyjazdach.

Wspomnienia z wakacji towarzyszą nam przez cały rok, a czasem wracamy do nich po wielu latach. Właśnie dlatego powinnaś zadbać o to, by motywem przewodnim wycieczki lub wyjazdu nie były problemy trawienne.

 

Orsalit plus smektyn