Site icon Orsalit

Częste biegunki? Poznaj przyczyny dolegliwości trawiennych

Jeśli procesy trawienia przebiegają prawidłowo na każdym etapie przemiany materii, wytworzony stolec ma niemal stałą postać, ale dzięki zawartości płynów z łatwością przemieszcza się przez okrężnicę. Gdy z jakiegoś powodu treść pokarmowa jest zbyt obfita lub za szybko przesuwa się w stronę odbytu, a płyny zawarte w pożywieniu nie zostały właściwie wchłonięte, kał staje się wodnisty i „biegunkowy”. Jakie są główne przyczyny takiego stanu?

ABC biegunki

Do wystąpienia biegunki mogą przyczynić się zarówno przyjmowane środki farmakologiczne, jak i schorzenia. W etiologii tej powszechnej przypadłości nie bez znaczenia jest także sposób odżywiania.

Wśród najczęstszych przyczyn biegunki wymienia się:

Jakie skutki może mieć biegunka?

Biegunka – tak ostra, jak i przewlekła – to poważniejszy problem, niż mogłoby się wydawać. Pojawienie się wodnistych stolców oznacza bowiem nagłą utratę dużej ilości wody oraz elektrolitów, a co za tym idzie, wzrost ryzyka odwodnienia organizmu oraz zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej w ciele.

Czy biegunkę można zatrzymać?

W aptece dostępny jest bezpieczny i skuteczny preparat, który jednocześnie nawadnia organizm i leczy biegunkę, zapewniając długotrwałą ochronę żołądka oraz jelit przed szkodliwymi związkami odpowiedzialnymi za wystąpienie biegunkowych stolców. ORSALIT® plus smektyn, bo o nim mowa, to innowacyjny produkt łagodzący objawy biegunki i skracający czas jej trwania dzięki zawartości smektynu dwuoktanościennego. Polski preparat nawadniający ORSALIT® plus smektyn może być stosowany także przez dzieci, dlatego warto zabrać go ze sobą na wakacyjny wyjazd.

Jeśli problem biegunki nie jest ci obcy, a dolegliwości trawienne są coraz bardziej uciążliwe, koniecznie skonsultuj się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny tej przypadłości. Być może konieczna będzie zmiana sposobu odżywiania lub zastosowanie odpowiednich środków leczniczych.

Exit mobile version