Poradnikdla rodziców

POBIERZ

Ryzyko odwodnienia

Kup Teraz

Podstawa leczenia biegunki - nawadnianie

Biegunka oraz wymioty w każdym przypadku niosą ryzyko odwodnienia - stanu zagrażającego zdrowiu i życiu dziecka. Nawadnianie nie jest działaniem uzupełniającym zwalczanie biegunki. To pierwszy i najważniejszy sposób jej leczenia.

Więcej

Przyczyny odwodnienia organizmu

Do odwodnienia organizmu dojść może miedzy innymi 
w wyniku biegunki o różnej etiologii (np. podróżnych, poantybiotykowej, rotawirusowej), wymiotów wywołanych różnymi czynnikami (np. zatruciem pokarmowym, chorobą lokomocyjną), aktywności fizycznej (np. w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego, po zajęciach fitness
i treningu na siłowni), wzmożonej potliwości (np. podczas upałów i wakacyjnego odpoczynku na słońcu).

Więcej

przyczyny i objawy odwodnienia u dzieci
na odwodnienie organizmu przy biegunkach i wymiotach

Odwodnienie organizmu na skutek biegunki i wymiotów

W stanach odwodnienia u dzieci, na skutek biegunki bądź wymiotów, polecane jest stosowanie tzw. doustnych płynów nawadniających. Są to częste objawy infekcji określanych przez pacjentów potocznie jako „grypa jelitowa” lub „grypa żołądkowa”. 

Więcej

Jak zapobiec odwodnieniu na wakacjach?

Wybierając się w podróż, w szczególności do ciepłych krajów, w których zagrożenie wystąpienia biegunki (np. „zemsty faraona” w Egipcie) i odwodnienia wynikającego z nadmiernego poceniem się jest duże, dobrze zaopatrzyć się w doustny płyn nawadniający.

Więcej

Orsalit na wakacyjne wyjazdy
Orsalit dla aktywnych

Skuteczne nawadnianie organizmu po treningu

Doustne płyny nawadniające mogą być stosowane przez osoby aktywne w celu uzupełnienia wody i cennych elektrolitów, np. po intensywnym treningu. Podczas uprawiania sportu należy pamiętać, że wysiłek fizyczny to nie tylko spalanie zbędnych kalorii czy podnoszenie sprawności, ale też ryzyko odwodnienia organizmu.

Więcej

Odpowiednio wczesne zastosowanie doustnego płynu nawadniającego takiego jak ORSALIT®, może zapobiec odwodnieniu i konieczności pobytu w szpitalu