Orsalit pomaga leczyć choroby takie jak grypa żołądkowa, grypa jelitowa, a także biegunka, zatrucie pokarmowe, odwodnienie i wymioty.

Strona główna

O produkcie

Orsalit® to doustny płyn nawadniający przeznaczony do stosowania w stanach odwodnienia organizmu. Orsalit® podaje się zwłaszcza podczas biegunki lub wymiotów oraz w innych sytuacjach, w których może wystąpić ryzyko odwodnienia.

Orsalit® uzupełnia niedobór wody i elektrolitów

Rybka Orsalitka

Orsalit® jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego. Jego precyzyjnie dobrany skład zapewnia uzupełnienie bieżących strat wody i elektrolitów u niemowląt i dzieci, a także u osób dorosłych. Orsalit® skutecznie nawadnia dzięki wykorzystaniu efektywnego mechanizmu wspólnego wchłaniania wody, sodu i glukozy. Dzięki temu preparat zmniejsza ryzyko powikłań będących następstwem biegunek i wymiotów.

Orsalit® to najczęściej wybierany przez Polaków doustny płyn nawadniający

Orsalit® warto stosować by zapewnić sobie i swoim bliskim ochronę przed odwodnieniem i jego ewentualnymi powikłaniami. Skład preparatu został opracowany zgodnie z normami ESPGHAN1  oraz WHO/UNICEF2 . Orsalit® jest bezpiecznym, skutecznym i przyjemnym w smaku produktem, któremu zaufało tysiące Polaków. Jak wynika z danych IMS 2011, Orsalit® to najczęściej wybierany doustny płyn nawadniający w Polsce.

Funkcjonalne opakowanie preparatu Orsalit® zawiera miarkę ułatwiającą komfortowe przygotowanie i podanie płynu oraz rurki do picia. Ważnym argumentem za wyborem produktu jest również jego konkurencyjna cena (ok. 14 zł za 10 saszetek).

Orsalit® jest dostępny w następujących wersjach:

 

Więcej Więcej

1Europejskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci
2Światowa Organizacja Zdrowia / Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci


 

Apteczka wakacyjna

o czym trzeba pamiętać?

Sprawdź co należy spakować na wakacje!
Pobierz i wydrukuj!

Pobierz zabawne kolorowanki, której bohaterka jest uwielbiana przez wszystkie dzieci rybka Orsalitka.

Porady specjalisty

na temat zdrowia u dzieci!

Jak postępować z biegunką lub wymiotami u niemowląt?