Orsalit pomaga leczyć choroby takie jak grypa żołądkowa, grypa jelitowa, a także biegunka, zatrucie pokarmowe, odwodnienie i wymioty.

Strona główna

Działanie

Produkty Orsalit® zapewniają skuteczne nawodnienie organizmu. Mogą być stosowane zarówno profilaktycznie, w celu utrzymania odpowiedniego poziomu wody i elektrolitów, jak i doraźnie, w przypadku wystąpienia odwodnienia.

Orsalit® efektywnie wspiera gospodarkę wodno-elektrolitową

Działanie preparatów Orsalit ® i Orsalit® nutris jest możliwe dzięki specjalnie dobranym proporcjom elektrolitów i glukozy. Orsalit® wykorzystuje najbardziej efektywny mechanizm wspólnego wchłaniania wody, sodu i glukozy. 

Elektrolity odgrywają kluczową rolę w utrzymywaniu odpowiedniej gospodarki wodno-elektrolitowej, a także prawidłowego ciśnienia osmotycznego.

  • Jony i chlorki sodu posiadają zdolność wiązania wody i odpowiadają za utrzymanie odpowiedniego ciśnienia osmotycznego w płynach otaczających komórki oraz osoczu krwi.  
  • Potas kontroluje objętość komórek - wpływa na poprawny poziom wody w komórkach oraz równowagę kwasowo - zasadową. Poprzez wpływ na ciśnienie osmotyczne sód i potas pozwalają regulować właściwe przemieszczanie się wody w organizmie.
  • Glukoza zapewnia sprawne przyswajanie wody - woda w jelicie transportowana jest właśnie w połączeniu z glukozą i sodem. Chlorki utrzymują prawidłowe pH płynów ustrojowych, a cytryniany utrzymują równowagę kwasowo – zasadową.

Orsalit® i Orsalit® nutris są doustnymi płynami nawadniającymi o zmniejszonej osmolarności i zredukowanej zawartości sodu, zgodnie z zaleceniami ESPGHAN*.

 

*Europejskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci

Skład Orsalit® nutris jest objęty zgłoszeniem patentowym.

Apteczka wakacyjna

o czym trzeba pamiętać?

Sprawdź co należy spakować na wakacje!
Pobierz i wydrukuj!

Pobierz zabawne kolorowanki, której bohaterka jest uwielbiana przez wszystkie dzieci rybka Orsalitka.

Porady specjalisty

na temat zdrowia u dzieci!

Jak postępować z biegunką lub wymiotami u niemowląt?